Doradca Podatkowy Łukasz Markowski
Łukasz Markowski
Doradca podatkowy (nr wpisu 12426)

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zdobywał zarówno w międzynarodowych podmiotach świadczących usługi doradcze oraz w polskich kancelariach prawno-podatkowych i grupach kapitałowych. Jest właścicielem oraz osobiście zarządza i koordynuje projekty realizowane przez DPLM.

Podczas swojej dotychczasowej praktyki koordynował dziesiątki projektów restrukturyzacyjnych, w tym m. in.: leasing finansowy zorganizowanej części przedsiębiorstwa, transfery praw własności przemysłowej, restrukturyzacja kapitałowo-własnościowa jednej z polskich sieci franczyzowych.

Uczestniczył w realizacji oraz realizuje projekty z zakresu dokumentacji podatkowej transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi. Pierwsze doświadczenia w przedmiotowym zakresie zdobywał w jednej z firm tzw. Wielkiej Czwórki, następnie koordynował projekty wewnętrznie w jednej z polskich grup kapitałowych. Obecnie Kancelaria stale oraz doraźnie obsługuje podmioty zobligowane do posiadania dokumentacji podatkowej.

Wykładowca na licznych szkoleniach z zakresu prawa podatkowego (w tym Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Ekspert Szkolenia Sp. z o.o.).
Autor publikacji o tematyce prawno-podatkowej dla dziennika Rzeczpospolita. Stale obsługuje podmioty działające m. in. w branży finansowej, produkcyjnej oraz budowlanej.

Wolne chwile poświęca dla rodziny, spędzając je w sposób maksymalnie aktywny.